İstikrar Zirvesi projemiz kapsamında düzenlediğimiz İstikrar Buluşmaları’nın 9.’cu etkinliğini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde gerçekleştirdik.

istikrar buluşmaları - hukuk-

Düşün Taşın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Çavuş, açılış konuşmasını gerçekleştirdiği panelde, dernek olarak 2 yıldır “İstikrar” kavramının üzerinde çalıştıklarını ve gerçekleştirdikleri 8 İstikrar Buluşmaları ile bu konuyu ne kadar önem verdiklerini paylaştı.

Prof. Dr. Ömer ÖZKAN’nın moderatörlüğü ile başlayan panelde ilk sözü alan Prof. Dr. Hüseyin Hatemi Yeni Anayasa yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeyin “Temel İnsan Hakları, Adalet ve Evrensel Temelli Hukuksal Çerçevenin” dışına çıkılmaması gerektiğini aktardı.

istikrar buluşmaları - panel

İstikrar Buluşmaları’nın Mart ayı konukları Prof. Dr. Ali Kemal Yıldız, Yrd. Doç. Dr. Ferhat Ercin, İva Simoviç ve Nazlı Güvenç, Türkiye’nin yeni anayasa sürecini, Siyasilerin yeni anayasaya yaklaşımlarını, Toplumun yeni anayasadan beklentilerini ve hukukta istikrar olgusunu konuştu.

istikrar buluşmaları - yeni anayasa

Düşün Taşın Derneği ve Ticaret Üniversitesi Türkiye Araştırmalar Topluluğu ile birlikte gerçekleştireceğimiz 9.İstikrar Buluşmaları ile 11 Mayıs 2016’da gerçekleştireceğimiz İstikrar Zirvesi’ne bir adım daeniha yaklaştık.

İsmail Ünlü

Düşün Taşın Derneği Genel Sekreteri

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh