Derneğimizin ilk projelerinden biri olan Kariyer Atölyesi’nin ilki 2008 yılında gerçekleştirilmiştir. Toplamda 12 etkinlik organize ettiğimiz proje kapsamında iş adamları, gazeteciler ve genç girişimcileri 1000’in üzerinde üniversiteli ve liseli gençlerle buluşturarak onlara bir tecrübe aktarımı imkânı sunduk.

Kariyer Atölyesi Düşün Taşın Derneği’nin kariyer odaklı, girişim, eğitim, yönetim ve iş fikirlerinin konuşulduğu bir paylaşım platformudur. Aynı zamanda Kariyer Atölyesi yenilikçiliği, sıra dışılığı ve bilgiyi paylaşmayı kendilerine ilke edinmiş Düşün Taşın Derneği’nin offline ortamda gerçekleştirmiş olduğu bir projedir. Dernek bu proje ile gençlerin bir araya gelerek birbirleri ile etkileşimde bulunmaları amaçlamıştır.

Kariyer Atölyesi’nin temelleri 2008 yılında Düşün Taşın Derneği tarafından atılmış. 2008 Aralık ayından başlamak üzere her yıl aralık ve şubat ayları arasında 4 farklı programda gerçekleştirilir. Kariyer Atölyesi’nin kendine özgü bir konsepti mevcuttur. Her yeni sezon için faklı konular bu konsept içerisine yerleştirilir. Her sezon 4 farklı programda bu belirlenen konsept işlenir.

Kariyer Atölyesi “Atölyemiz” Programları

Kariyer Atölyesi Birinci Sezon Etkinlikleri

Kariyer Atölyesi ilk olarak 2008 Aralık ayında “Çırak Aranıyor” sloganı ile yola çıkmıştır. Birinci sezonun ilk konseptini “İş Adamları ve Gençlerle Buluşuyor” oluşturmuş. Atölyemizin birinci sezonunda sektörden iş adamları davet edilerek gençlerle buluşması sağlanmıştır.

Kariyer Atölyesi birinci sezonun konukları:

 • Genpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem
 • Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Vedat Akgiray
 • Eğitimci-Yazar Melik Arattı. Melih Arat
 • İhlas Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Turalı.

 

Kariyer Atölyesi İkinci Sezon Etkinlikleri

Kariyer Atölyesi ikinci sezonun konsepti “Medya” oldu. Medyayı seçmemizdeki amaç medyanın gündeminde yine medyanın olmasıydı. Bir nevi medya dönem itibari ile kendisini masaya yatırmıştı bizlerde bu doğrultuda medya temsilcileri ile medyayı konuştuk. İkinci sezonumuzda “Türk Medyasında Neler Oluyor?” sloganı ile gazetelerin Genel Yayın Yönetmenlerini konuk ettik.

Atölyemize Türkiye’nin en büyük gazetelerinin genel yayın yönetmenlerinin ve usta çizerinin konuk olarak davet edildiği Kariyer Atölyesi 2. Sezonda 4 faklı program ile takipçilerinin karşısında oldu.

Kariyer Atölyesi Atölyemizin 2. Sezon konukları:

 • Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı
 • Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert
 • Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu
 • Medya Derneği’nin Başkanı ve Sabah Gazetesi ünlü karikatüristi Salih Memecan

 

Kariyer Atölyesi Üçüncü Sezon Atölye Çalışmaları

Kariyer Atölyesi Üçüncü Sezon “Liselerden Sektöre Girişimcilik”

Kariyer Atölyesi’nin üçüncü sezonun konseptini “Lise Öğrencileri ve Girişimcilik” oluşturdu. Kariyer Atölyesi üçüncü sezon Düşün Taşın Derneği’nin himayesinde Kariyer Atölyesi ekibi ve Bayrampaşa Öğrenci Meclisi başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü bir proje olarak gerçekleşti.

Kariyer Atölyesi Atölyemizin 3. Sezon Konukları:

 • Young Ceo Clup Üyesi Genç Girişimci Ömer Ekinci
 • M3 Works Kurucusu Erdem Genç
 • Tish-o’nun Kurucusu Fatih Demir
 • Yaşam Koçu-Eğitimci Yasemin Sungur katıldı.

 

Kariyer Atölyesi üç sezondur gerçekleştirdiği projeler ile gençlerin kendilerini keşfetmeleri ve farkındalık oluşturmaları için çalıştı. Dördüncü sezonunda da yine aynı heyecan sıra dışılık ile projelerine devam edecek. Dördüncü sezon hazırlıklarımıza şimdiden başladık haberiniz olsun.

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh