“KİTAP KUMBARASI” PROJESİ BÜYÜYOR

Kitap ihtiyacı olan okullar ile onlara yardımda bulunabilecek kurum, kuruluş, şirket, vakıf, dernek ve kulüpleri bir çatı altında buluşturma vizyonu ile yola çıkan “KİTAP KUMBARASI” projesine ilk destek veren şirket; lojistik sektörünün öncü kuruluşu HOROZ LOJİSTİK oldu.

 2050 Kitap Topladılar

Horoz Lojistik bünyesinde kurulan ve gönüllü çalışmalar yapan  ekip, Düşün Taşın Derneği’ne başvurup kitap ihtiyacı olduklarını belirten 2 okul ve 1 ticaret odası için çalışanları arasında tam 2050 kitap topladı.

 Kitap Kumbarası projesi Düşün Taşın Derneği tarafından bugüne kadar 15.000 kitabın ihtiyacı olan okullara ulaştırılması ile temelleri atılmış bir projedir. Türkiye’deki okuma bilinci ve sevgisini her yıl %1 oranında arttırmak gayesi ile projeler üreten Düşün Taşın Derneği’nin genç ekibi kitap toplamayı değil kitaba ihtiyacı olanlar ile kitap bağışında bulunabilecek kurumları bir araya getirebilmek için Kitap Kumbarası projesini hayata geçirdi. Başlangıcı Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün 6. İnovasyon Zirvesi’nde atılan imzalar ile gerçekleştirilen projeye bir destek de Horoz Lojistikten geldi.

Düşün Taşın Derneği’ne başvurmuş olan Erzurum Ziraat Odası, Aydın ili Karacasu ilçesi Atatürk İlköğretim Okulu ve Şanlıurfa ili Suruç ilçesi Fethi Şimşek Kız Anadolu Lisesi’nin ihtiyaçları Horoz Lojistik firmasında toplanan kitaplar ile giderilmiş oldu.

Kitap bağışlarını bizzat çalışanları tarafından gerçekleştirerek projemize destek veren Horoz Lojistik ve çalışanlarına  teşekkür ediyor, bu çalışmalarının diğer kurumlara da örnek olmasını ve ülkemizin kitap ihtiyacını KİTAP KUMBARASI’na yatırılacak olan mevduatlar ile tedarik edilmesine hep birlikte katkı sağlamayı diliyoruz.

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh