8. Sezon 80. DüşünME TaşınMA Toplantısı – 2014 Yılı Nasıl Geçti? Yeni Yılda Hedefleriniz Nelerdir?

8. Sezonun son DüşünME TaşınMA Toplantısı’nı derneğimizin üyeleri ve aramıza ilk kez katılan misafirlerimizle, Hilal Bayram moderatörlüğünde gerçekleştirdik.

Bu haftaki konumuz “2014 yılı nasıl geçti? 2015 yılından neler bekliyorsunuz? Yeni yıldaki hedefleriniz neler?

Moderatörümüz Hilal Hanım toplantıyı bu sezon en beğenilen DüşünME TaşınMA etkinliğini sorarak açtı.

Her hafta farklı bir konuyla gündeme dokunduğumuz; “Neden Bir STK Gönüllüsü Olmalısın?”, “Kıyafetinle Karşılanır Fikirlerinle Uğurlanırsın Sözü Sizce Ne Kadar Doğrudur?”, “Reklamlar ve Tercihlerimiz” etkinliklerimiz en beğenilen etkinlikler olduğunu gördük.

2014 Yılında Sizi En Çok Etkileyen Olaylar Nelerdir?

Aramızda bulunan arkadaşlarımız yaşadıkları durumlarla alakalı öncelikle sağlık ve iş konularını dile getirdiler.

Kimimiz güzel gelişmeler yaşamışken kimimiz için 2014’ün yorucu ve üzücü bir yıl olduğunu gördük. Bireysel olarak farklı yanıtlar alsak da yüreğimizin birleştiği noktalar Türkiye’de yaşanan kayıplar, maden faciaları ile iş güvenliği hususu, siyasi gerilim ve tüm dünyada yaşanan savaşlarla haksızlıklar oldu.

Yeni yıla girmemize henüz 20 gün varken yaşanan acıların bir kez daha tekrarlanmaması herkesin tek temennisiydi.

2015 Yılından Beklentileriniz Nelerdir?

Önümüzdeki sene mezun olacak arkadaşlarımız daha çok iş ile ilgili beklentilerini dile getirirken yine öğretmen atamalarında atanmayı bekleyen, sosyal girişimcilik yönünde olumlu gelişmeler bekleyen, eğitimine yüksek okulda devam etmeyi umanlar ile çalıştığı iş sektörünün sorunlarının çözülmesini bekleyen arkadaşlarımız olduğunu gördük.

Dünyayı gezmek gibi güzel beklentilere de yer verilen toplantıda Medya Ekibi Liderimiz İsmail Ünlü, yaşananların tekrar yaşanmaması için duyarlılığın arttığı bir yıl ve dünya barışı için daha samimi adımlar beklediğini söyleyerek bu konuyu noktaladı.

ds

Düşün Taşın Derneğinin 2015 Yılından Beklentileri Nelerdir?

Bizi takip edenlerin bildiği üzere 12 Ocak’ta derneğimiz 5. Yılını kutlayacağız. Bu kapsamda derneğimizin 5 yılda gerçekleştirdiği projeleri paylaşacak, 10. Ve 20. Yıldaki hedeflerimizi aktaracağız.

Uzun süredir üzerinde çalıştığımız İstikrar Zirvesi’yle 5 yılda, istikrarlı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz onlarca proje ve yüzlerce etkinliğimiz gerçekleştirmiş bir dernek olarak Türkiye’de istikrarı, sürdürülebilirliği ve başarıyı konuşacağız.

Uluslararası bir zirve olarak planladığımız İstikrar Zirvesi’yle bu alanda yerli ve yabancı onlarca konuğu ağırlayacağız.

2015 yılında 9. Sezonda da devam edeceğimiz DüşünME TaşınMA Toplantıları ve Kitap Okuma Günleri etkinlikleri ile farkındalık projelerimize devam edeceğiz.

2015 yılında barış, sevgi ve sağlık sizlerle olsun. Etkinliklerimizden haberdar olmak için yeni yılda da bizi takipte kalın.

Esma Armağan Ertuğrul

Düşün Taşın Derneği Medya Ekini Gönüllüsü

11.12.2014

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh