10. sezonuna merhaba dediğimiz DüşünME TaşınMA Toplantıları’nın 88. Etkinliği üyelerimizin, yeni gönüllü ekip arkadaşlarımızın ve misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirdik.

Elimizde “Beğen, Paylaş, Yorumla” kartları başladığımız 88. DüşünME TaşınMA Toplantıları’nın bu haftaki konusu yeni döneme yakışır şekilde; “Yenilik” oldu. İşimizdeki, hayatımızdaki ve kariyerimizdeki yenilikleri konuştuk.

Okul hayatımıza başladığımız günden bu güne kadar hayatımızda ne gibi yenilikler oldu? Sorusu etrafında şekillenen sohbetimiz üniversite hayatının ilk yıllarında yaşanılan anıların anlatımı ile devam etti.

88.düşünme taşınma

Yenilik Dediğimizde Aklımıza Neler Geliyor?

DüşünME TaşınMA Toplantıları’na katılmasının hayatında büyük bir yenilik oluşturduğunu söyleyen bir misafirimiz, aslında her yeni bir güne başlamanın bir yenilik olduğunu ve Üniversite’de tanıştığı arkadaşının hayatındaki en büyük yenilik olduğunu ifade etti.

Aslında bir insanı tanımak belki de hayatın yoğun akışı içerisinde yer alan bizler için büyük bir yeniliği ifade ediyor. Farklı platformlarda bulunarak yeni insanlarla tanışmak, DüşünME TaşınMA Toplantıları’na katılan arkadaşlar için yeniliğin yanı sıra, büyük bir keşif aynı zamanda.

Yeni Mezun Birinin İş Hayatına Atılması Nasıl Bir Yeniliktir?

İlk sözü alan stajyer bir arkadaşımız, iş yapma alanlarının kısıtlandığı, sen yapamazsınların, belki biraz hor görülmelerin yaşandığı bir dönemde yaşadığımızı belirterek, staj dahi olsa iş bulmanın zorluklarını paylaştı.

Stajyerlik döneminde yapılan işlerin meslek hayatına atıldığımız zaman bizlere yaptığı katkının da unutulmaması diğer katılımcılar tarafından vurgulandı.

Tabii konu konuyu açmışken hoş bir muhabbet ortamı oluşmuş, DüşünME TaşınMA Toplantıları’nın tadından yenmez sıcak ortamına katılımcılarımız iyice alışmıştı. Konu evlilik ve bu konuda ki yeniliklere geldi. Katılımcılarımızın, bu konudaki genel düşüncesi; eskiden evlilik yaşının daha erken olduğu şimdilerde ise yükseldiğiydi.

düşün taşın

Hayatımızda Yeniliğe Neden İhtiyaç Duyarız?

İlk sözü erkek bir katılımcımız alırken, konu bir anda erkeklerin stres atmak için neler yaptığına geldi. Erkekler için halı saha maçları, sinema, kitap okumak stres atmak için yapılan başlıca aktiviteler oldu.

Kadınlar için alışveriş yapma, saç kestirme, temizlik yapma, müzik dinleme, spor bir kez daha kanıtlanmış aktiveler içinde yer aldı.  İş hayatındaki yenilikleri ele aldığımızda kimi için terfi etmek, kimi için yeni bir işe başlamak ve kimi için duyguları ve öfkeleri kontrol edebilme olduğunu öğrendik.

Derneğimizle tanışıp ve başkanımız Selim Çavuş’un “ Biz buraya yalnızca kitap okumaya değil, insanları da okumaya geldik” cümlesinin hayatında büyük bir yenilik oluşturduğunu söyleyen arkadaşımızın paylaşımıyla etkinliğimizi sonlandırdık.

Bu haftaki DüşünME TaşınMA Toplantımızda bizler yenilik yapıp yeni arkadaşlarımızla bir araya geldik. Sizde kendiniz için bir yenilik yapmak bize de yenilikler yaşatmak isterseniz bir daha ki DüşünME TaşınMA Toplantısı’nda sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Büşra KALEMCİ

Düşün Taşın Derneği

Organizasyon Ekibi Gönüllüsü

Web Design BangladeshWeb Design BangladeshMymensingh